Bodrum Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 2018

Heyecanla beklediğim ve bu yıl Bodrum’da 4. Kez düzenlenen skbt yine renkli görüntülerle gerçekleşti.


Turizm bölgesi olan Bodrum’da bu yıl turistlerin dikkatini çekebildik. Her zaman ki sloganımız ‘Arabadan in – Bisiklete bin’ eşliğinde Bodrum Şehir içi merkezini turlarken bolca alkış almanın sevinciyle turumuzu tamamladık.

Güvenli sürüşümüze  destek veren  trafik  ekipleri bu  konuda  ki  hassasiyetimize bu sene de özen göstererek turumuzu güvenli şekilde tamamladık.

Bodrum  Belediyesi’nin  ses sistemini tahsis  etmesiyle  buluşma  alanında keyifli vakit geçirip  hep  birlikte  şarkı söyledik doya  doya eğlendik, bolca fotoğraf çekildik. Fotoğraflar için herkese çok teşekkür ediyorum.

Bu yıl tur sonrası gözlemlerimde, tura katılmak isteyen bisiklet sever kadınların ulaşım sorunu yaşamaları olmuştur. Yarımadanın ciddi şekilde ulaşım sorunu devam ederken, bisiklete binmek isteyen kadınların cesaretini kırıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesinin toplu ulaşım araçlarında bisiklet taşınması konusunda acil çözüm bulması gerektiğini düşünüyorum.
Her ne sorun yaşanırsa yaşansın diyorum ki, ne kadar çok olursak sesimizi o kadar iyi duyurabilir ve taleplerimizi dinlemeleri için kapı açılmış olur. Bu sene beklenen katılımcıyla yaklaşık 100 kadın turumuza eşlik etti. Her sene daha da artacağını umuyorum.


İki yıl boyunca turumuzda fotoğraflarımızı çeken ve Süslü Kadınlar bisiklet Turu resmi sayfasında yayınlanan fotoğrafların sahibi sevgili Sermin Uysal’a desteği için ayrıca teşekkür ederim.

Burcu Gelegen

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s