Afyonkarahisar Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 2018

AFYONKARAHİSAR’IN HANIMLARI HARİKAYDI

Festival tadında bir gün oldu. İlk defa ilimizde süslü kadınlar bisiklet turu yapıldı. Afyonkarahisar bisikletli bu kadar katılımcıyı ilk defa bir arada gördü. Özenle giyilmiş kıyafetler ve süslenmiş bisikletler çok güzellerdi. Bende ikizlerimle birlikte kullandığımız römorku ve bisikletimizi süsledik.

Aylar, günler öncesinden hazırlıklarımızı yaptık. 14:30’da tur saatini belirlemiştim. 14:30’da muhteşem kalabalık bir topluluk hazır bekliyordu. Basın açıklamamız ardından hemen başladık turumuza. Merkezde güzel bir gezinti oldu. O kadar çok polisi görünce de çok mutlu oldum. Yollarda güvenlik tamdı. Ambulansımız vardı. Ses sitemimiz vardı. Başlangıç noktasında buluştuk. Ben sloganlar yazan küçük afişler hazırladım. Tur günü dağıttık. Tur bitim yerine vardığımızda el işi stantları vardı. Alkışlarla karşılandık. Bisiklet turu bitince ses sistemi olunca bir zeybek gösteri oldu. Ve eğlenceye geçildi. Hiçbir kaza ve olumsuzluk yaşanmadan turu tamamlandık.

Tur bitimi 300 yakın kişi vardı. Basının ilgisi çoktu. Önceden Afyonkarahisar yerel basınında haberimiz yer aldı. Öncesi ve sonrasında televizyon ve radyoda canlı yayınlarda yer aldım. Tur bitiminde de Afyonkarahisar’ın gazetelerinde baş sayfalardan itibaren yer aldık. Bana ve turumuzu gösterdikleri ilgi güzeldi. Bu turu Tülin Helvacıoğlu ile birlikte planladık. Bana desteği tamdır. Kendisine başta çok teşekkür etmek isterim. Afyonkarahisar Valiliğine, Emniyet müdürlüğüne, İl sağlık müdürlüğüne, Afyonkarahisar bisiklet il temsilcisine ve tüm bisiklet topluluklarına, fotoğrafımızı çekmek için gelenlere, bütün basın mensuplarına ve en önemlisi onlar olmasaydı bu turun anlamı olmazdı, katılım sağlayan tüm kadınlarımıza çok ama çok teşekkür ederim. Sema Gür Hanımcım fikrine sağlık, iyi ki yaptın böyle bir etkinliği…

Afyonkarahisar’ın güzide kadınlarının ayaklarına, pedallarına sağlık .. Esen kalın.

Âliye METE SERT

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s