kibris suslu kadinlar bisiklet turu

Kıbrıs SKBT ve Bisikletli Kadınlar

Kıbrıs Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bu yıl 24 Eylül’de ikinci kez sevgili gönüllümüz Nibel Tektan’ın girişimleriyle yapıldı. Teşekkürler!

Merhaba, ben Nibel. Bisiklet kullanmak benim için bir çeşit meditasyon ve aynı zamanda hareket alanımı genişleten bir araç.

kibris skbt

Salonlara kapanıp spor yapmaktan çok zevk almadığım için, benim için bisiklet çok önemli. Ayrıca çevre duyarlılığı olan herkes için doğamızı korumaya katkıda bulunmak için çok büyük bir şans.

2017, Kıbrıs’ta Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun ikincisiydi. Tur için buluşma saati 17:00 olarak ilan edildi. 17:20 gibi basın bildirisi ve tur güvenliği için uyarılar yapıldı. 17:30 gibi tur başladı. Saat 18:30’da başlama noktasına geri dönüldü ve konserimiz başladı. Konser yaklaşık bir saat sürdü.

kibris bisiklet

Yaklaşık 300 bisikletli katıldı. Herkes çok eğlendi. Sürekli sloganlar atıldı. Tur sonrası sayfamıza gelen yorumlara bakılırsa organizasyon çok başarılı geçti. Herhangi bir aksilik olmadı.

Genel olarak son beş senede birçok insanın bisiklet kullanmaya başladığını veya sadece spor olarak kullananların, bunu günlük hayatlarına da geçirdiklerini düşünüyorum. Son 2 yılda Kıbrıs’ta gözlemlediğim, çocukluklarından beri bisiklet kullanmayanların tekrar başlamaya karar vermesi veya hiç bisiklet tecrübesi olmayanların bisiklet kullanmayı öğrenip kullanmaya karar vermesi.

kibris bisiklet

“Uzun senelerdir bisiklet kullanmamıştım” veya “Seneye ben de öğrenip geleceğim” diyen çok kadın oldu. Bence turun en büyük başarısı bu. Ek olarak, araç kullanıcılarının bisikletlilere karşı farkındalığı ve saygısı arttı diye düşünüyorum.

Belediyeler de artık bisiklet yollarının yapılması için girişimler başlattı. Gelecekte ise tüm bunların sayesinde günlük hayatlarında ulaşımlarını bisikletle sağlayan insan sayısı artacaktır.

kibris bisiklet

Etkinlik Fotoğrafları için Özgür Gökaşan’a teşekkür ederiz.

Etkinlikleri Bisikletli Kıbrıs facebook grubundan takip edebilirsiniz.

lefkosa bisiklet
Cyprus Today

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s