skbt

Ortaca-Köyceğiz SKBT ve Bisikletli Kadınlar

Ortaca-Köyceğiz Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bu yıl ilk kez 24 Eylül’de gönüllü olarak turu organize eden Zehra Erbil ve Sevgi Kirak’ın girişimleri ile gerçekleşti.

Zehra Erbil turu anlattı:

zehra erbil

Bisiklet bizi özgürleştiren, doğayla bütünleştiren bir tutku oldu benim için. Düzenlemiş olduğumuz Süslü kadınlar bisiklet turunun ilki, bu sene Ortaca-Köyceğiz’de gerçekleşti; ilçemizde büyük farkındalık yarattığına inanıyorum, bisikleti hayatımızın bir parçası haline getirebileceğimizi gördük ve artık biz de vardık.

ortaca koycegiz skbt

Oldukça eğlendik ve çok değerli insanlar kattı Süslü Kadınlar bize. Süslü Kadınlar bisiklet turu, daha çok kadına ulaşmaya başladı; hepimize cesaret verdi, binen binmeyen. Artık tüm kadınlar olarak özgürlüklerimizin daha da farkındayız ve olacağız da.

Sevgi Kirak’ın tur izlenimleri:

sevgi kirak skbt

Bisiklette daha öz güvenli daha cesur oluyorum. Kendimi en iyi ifade ettiğim alan. Ruhumu doyuran bir duygu.

Son iki yıldır Muğla SKBT katılımcısıydım. 2017’yi ilçemizde yapalım istedik. Zehra Erbil arkadaşım ile Ortaca-Köyceğiz bisikletli kadınlarını toplamak için yayınlara başladık. İlkiydi ama birbirinden süslü, neşeli, cesaretli 32 katılımcımız vardı.

ortaca koycegiz skbt

5 yılını bilmem ama son 3 yılda ben de çok şey değiştirdi. Sadece forma ile bisiklete binen, sürekli yarış halinde bir kadındım. Artık daha sakin, daha yaşamın içinde, alma odaklı, daha günlük ve süslü biniyorum.

ortaca bisikletli kadinlar

2017 SKBT Ortaca’nın da farkındalık yarattığını turlarda, çarşı-pazarda daha çok bisikletli kadın olacağını düşünüyorum. Ama süslü ama süssüz pedal çevirelim. Daha çok görünür olalım. İnanın bisiklet o zaman normalleşecek.

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s