dalaman suslu kadinlar bisiklet turu

Dalaman SKBT ve Bisikletli Kadınlar

Dalaman Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bu yıl ikinci kez gönüllü olarak turu organize eden Fatma Bal ve Jale Kutlumuş’un katkıları ile yapıldı.

Ben, Fatma Bal, 34 yaşındayım ve bir kızım var. Günlük  yaşamımda   ve spor amaçlı olarak hep bisikletliyim. Bisikletin verdiği enerji beni mutlu ediyor.

fatma bal skbt

Süslü Kadınlar Bisiklet Turuyla ilk defa 2015 de Marmaris’de tanışmıştım. Katılımcı olduğum SKBT benim için çok keyifliydi. Kadın ve bisikleti bir araya getiren farkındalığı çok yüksek harika bir organizasyon olarak düşünmüştüm. Dalaman’a yerleştikten sonra buradaki  kadınları  cesaretlendirmek düşüncesiyle “SKBT burada neden olmasın?” düşüncesiyle katıldım SKBT ailesine.

dalaman suslu kadinlar bisiklet turu

Fatma Jale Kutlumuş arkadaşımın desteğiyle Dalaman da süslü kadınlar bisiklet turunu organize ettik. Bu yıl Dalaman da ikincisini düzenlediğimiz SKBT artan katılımcı sayısıyla ve gösterilen ilgiyle çok renkli ve çok keyifli oldu. Herkes çok şık, özenli gelmiş ve neşe içindeydiler. Dalaman’ın sokaklarına neşe kattılar. Katılan tüm kadınlara ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.

dalaman suslu kadinlar bisiklet turu

Çok güzel geri dönüşümlerle karşılaşıyorum.”Bisiklete binmeyi ben de öğrenmek istiyorum” diyen kadınlarla karşılaşmak tur amacına ulaşıyor diye ayrı bir  sevinç duyuyorum. Öğrenmek isteyen bayanlara yardımcı olmaya çalışıyorum.

Turdaki kadınların yüzlerinde gülümseme görmek ne kadar güzel bir organizasyon içinde olduğumuzu ispatlıyor.

dalaman suslu kadinlar bisiklet turu

Bisiklete binmek bisiklet sahibi olmak herkesin çocukluk aşkıdır. Ben bisiklete binen her yetişkinde o çoçukluktaki saflığa ve mutluluğa geri döndüğünü gözlemliyorum. Bisiklet yetişkinlerdeki o saf ruhu ortaya çıkaran nadir araçlardan biridir. Bisiklete binen yetişkinlerin çoğalması toplum olarak bizi daha pozitif insanlara dönüştüreceğine inanıyorum. Trafiğin gürültü ve öfkesinden bizi kurtaracak en güzel araçtır bisiklet. Yaşadığım yerde ve ülkemde bisiklet kullanımının artmasını istememiz hep bu nedene dayalıdır. Bu yüzden biz kadınlar bisiklet kullanımında  öncü ve örnek olmalıyız. Sema Hanımın başlattığı bu mükemmel projede dediği gibi “bisiklete herkesin binebildiğini hatta çok güzel bindiğini oda yetmezmiş gibi süslü püslü bindiğini” göstermeliyiz.

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s