manisa suslu kadinlar bisiklet turu

Manisa SKBT ve Bisikletli Kadınlar

Manisa Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bu yıl ilk kez turu gönüllü olarak organize eden Özlem Şahin’in girişimleri ile yapıldı.

Ben, 41 yaşındayım. Amasyalı’yım ama Manisa’da yaşıyorum. Beden eğitimi öğretmeniyim. Bisiklet kullanmayı ilkokul yıllarımda bir arkadaşımın bisikletiyle öğrendim.

manisa suslu kadinlar bisiklet turu

Beden eğitimi ve spor yüksekokulu 1.sınıfta okurken hakemlik yaparak ve kadınlara spor yaptırarak kazandığımla ilk bisikletimi aldım ve emeğim olan güzel bisikletim öğrencilik hayatimin ayrılmaz parçası oldu. İlerleyen zamanlarda MTB yarışlarına katılıp derecelerde yapıyordum. Bisiklet ile hayati en lezzetli yerlerinden tekrar ısırmaya başladık.

manisa suslu kadinlar bisiklet turu

Bu lezzetlerin içine ilk kez Muğla Bodrum’da katıldığım “SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU” nu tattığımı da eklemeliyim. Yaşadığım, keyif aldığım en ilginç, çılgın, tebessümlü, farkındalık içerikli faaliyetlerden biriydi.

manisa suslu kadinlar bisiklet turu

Oğlumla birlikte günlük hayatin içine aldığımız bisiklet tatilimizin de en etkili hobi ve rekreatif uğraşı olmuştu. Oğlumla uzun turlara çıkıyor zamanımızı kaliteli ve keyifli geçiriyorduk. Bu şekilde yasadığımız kentte kısa zamanda tanınmaya başlandık. Süslü kadınlar bisiklet turunun yaşadığım şehir olan Manisa etkinliği için arkadaşlarım bir kadın olarak beni uygun gördüler. Ben de Manisa’da daha az bisiklet süren kadınların cesaretlenmesi, bisiklet sporunun daha geniş kitlelere hitap etmesi, kent trafik sorununa katkı, çevreye saygı için bu etkinliğe seve seve gönüllü oldum.

manisa suslu kadinlar bisiklet turu

İyi ki de olmuşum. Manisa da bu etkinlik bir ilkti. Faaliyet anı ve sonunda müthiş bir tepki vardı. Hanımlar son zamanlarda yaşadıkları en büyük keyfin bu etkinlik olduğunu, kiralık ve emanet bisiklet bularak gelenlerin ise ilk etapta bisiklet alacak olmalarını belirtmeleri birçok şeye değerdi. Kadınlar mutluydu. Kadınlar gerçekten mutluydu. Etkinlik sonunda onlar eğlenirken yüzlerinden mutluluk akıyor olduğunu görmek birçok şeye değerdi. 6 km gibi bir etabı bizimle beraber sloganlar atarak bitirmenin mutluluğunu kutladık onlarla.

manisa suslu kadinlar bisiklet turu

Birçok kadına dokunduk. Balkonlardan bizi izleyenlere, el sallayanlara, kaldırımlardan bize tebessüm edenlere dokunduk. Yapılan canlı yayınlarla tanımadığımız milyonlara ulaşarak dokunduk. Manisa da üçü beşi geçmeyen kadın bisiklet kullanıcıları bu gün yüzlerceydi. Manisa bizi şaşırttı. Rüya gibiydi.

Biz“bir gün bisiklete binen, her gün bisiklete binebilir” kavramını bu etkinlikte Manisalı kadınlarımızın idrak etmesinin eşsiz keyfini yaşadık. GURURLUYUZ…

Etkinliğin seneye ve sonraki senelere artarak, katlanarak büyüyeceğine inancımız tamdır.

Manisa SKBT ve Bisikletli Kadınlar” üzerine bir yorum

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s