kdz eregli suslu kadinlar bisiklet turu

Kdz.Ereğli SKBT ve Bisikletli Kadınlar

Kdz.Ereğli Süslü Kadınlar Bisiklet Turu etkinlik sorumlusu Bilge Özdemir ve Kdz.Ereğli Bisikletli Kadınlar grubu:

Ben, 34  yaşındayım, uzun zamandır kurumsal bir firmada müşteri temsilcisi olarak çalışıyorum, aynı zamanda 2. üniversitemi bitirmek üzereyim 3.cüsüne de hazırlanıyorum.

bilge ozdemir

10 yıl önce Kdz.Ereğli’ye yerleştiğim ilk yıllarda yeni tanıştığım arkadaşlarım sayesinde bisiklet hayatımda yerini aldı. O zamana kadar bisiklet kullanıp kullanamadığımı bile hatırlamıyordum ama kullanabiliyormuşum. Şimdi bisikleti ulaşım aracı olarak kullanıyorum. Zaman zaman iş yerime bisiklet ile gidip geliyorum. Evim ve işim arası uzak mesafe ve bisiklet kullanımına uygun yollar olmadığı için sürekli kullanamıyorum. Otomobil sürücüleri her zaman anlayışlı yaklaşmayabiliyorlar. Özellikle tır şoförleri.

kdz eregli bisikletli anne

SKBT turunu 3 yıl önce pedallaş bir abim ben bisikleti günlük kıyafetlerimle ve topuklu ayakkabılarımla kullandığım için önermişti. ‘’Bilge bak İzmir’de böyle bir şey var tam senlik sen de burada yapabilirsin’’ demişti. Onun vesilesi ile araştırdım ve önce Pınar Pinzuti’ye sonra Sema Gür’e ulaştım. İyi ki de o e-maili atmışım.

karadeniz eregli skbt

2017 yılında  Süslü Kadınlar  Bisiklet  Turu    Kdz.Ereğli’de  3.  Kez  düzenlendi. İlkini  2015 de  gerçekleştirdiğimde  yaklaşık  20  kadın vardı, 2016 da  50  ve yine bu sene  50  kadar  kadın  katılımcıyla turu güzel  ve  güvenli  bir  şekilde  tamamladık.

Bu yıl tur daha süslü ve hareketliydi. Gerek katılım sağlayan kadınlar gerek Kdz.Ereğli basını gerekse fotoğraflarımızı çeken arkadaşlarımız daha heyecanlı ve aktifti.

kdz eregli skbt cocuk

Bu yıl yine amaca uygun olarak anayolu kapattık. Yolu kapatmamıza izin veren Kdz.Ereğli Kaymakamına ve güvenli sürüş yapmamızı sağlayan Kdz.Ereğli emniyetine çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca tur sonrasında amfi tiyatroda müzik dinletisi yapabilmemiz için bize destek olan Kdz.Ereğli Belediyesi’ne ve kültür müdürümüz Ersin Bey’e teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Bu yıl SKBT Kdz.Ereğli de daha çok ses getirdi, geçen yıllarda insanlar bu tur hakkında bir fikir sahibi değillerdi ve bu yıl daha farkında olarak bravo kızlar, sizi destekliyoruz sloganlarıyla yollarda pedalladık. Yanımızda sıkışan trafikte otomobil sürücülerine ‘Arabadan İn Bisiklete Bin’ diye slogan atmamız ayrıca keyifliydi.

kdz eregli suslu kadinlar bisiklet turu

Tur bitiminde çok güzel geri dönüşler ve tebrikler aldım. Bana bisiklet kullanmayı öğret diye yanıma gelenlerden sayende seneler sonra tekrar bisiklet kullanmaya başladım diyenlere kadar… Bu çok keyifli bir şey, SKBT amacına yavaş yavaş çoğalarak ulaşacak.

Bu yıl Türkiye genelinde 50 şehirle SKBT düzenlenmesi de bunun kanıtıdır. Sema ve Pınar ile birlikte bu yolda yürüdüğüm için çok mutluyum. Bizi eleştirenler var ancak bu bizi yıldırmaz sadece daha ileri götürür. Çünkü biz bu etkinliği egomuzu tatmin etmek için değil daha fazla insana ulaşabilmek için sevgiyle ve sabırla yapıyoruz.

 

2017 Basında SKBT Kdz.Ereğli

http://ereglifm.com.tr/haber-14255-eregli-suslendi.html

http://www.haberhayat.net/ereglide-suslu-kadinlar-bisiklet-turu-yapildi.html#.WcfLn8XNH4U.facebook

http://www.ereglionder.com.tr/guncel/egzoz-kokusu-yerine-parfum-kokusu-h73937.html

Kdz.Ereğli SKBT ve Bisikletli Kadınlar” üzerine 2 yorum

  1. Bilge Hanım sizi de tebrik ediyorum, iyiki varız. Ben de İstanbul’dan bir SKBT katılımcısıyım:))

    Beğen

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s