elazığ skbt

Elazığ SKBT ve Bisikletli Kadınlar

Elazığ Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 24 Eylül 2017 pazar günü gönüllü olarak etkinliği organize eden Mehtap Yavuz’un girişimleri yapılmıştır.

mehtap yavuz skbt

Elazığlıyım. Doğa sporlarıyla uğraşıyorum. 2 yıldır aktif olarak bisiklet kullanıyorum. Ayrıca lakabım da ‘süslü maytap’. Elazığ küçük bir şehir bir yerden bir yere ulaşmak çok kolay. Toplu taşıma araçlarına –mecbur kalmadıkça- binmeyi sevmiyorum. Artık birçok yere bisikletle gidiyorum. Etrafımdaki insanlarda bu duruma alıştı ve onlarda da bisiklet kullanma fikri oluştu.

elazığ süslü kadınlar bisiklet turu

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nu ilk olarak Facebook’ta geçen yıl görmüştüm ve geç kalmıştım. Detayları öğrenip mail attım hemen ve o günün gelmesini sabırsızlıkla bekledim. Facebook’ta da o gün paylaşmıştım “Biz de Elazığ’da yapalım mı?” diye. Ve bu sene sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek nasip oldu.

elazığ süslü kadınlar bisiklet turu

Genel olarak sosyal hayatımda da farkındalık etkinlikleri yapardım ama ilk defa böyle büyük çaplı bir şey yaptım. İyi ki de yapmışım. Koordinasyon sayfasında diğer illerdeki sorumluların yaşadıklarını okuyunca şevkim kırıldı ve açıkçası gözüm korktu. Çünkü Elazığ daha toplulukçu bir kültür ben daha fazla sorun yaşarım diye düşündüm. Ama doğudaki bu tek il tek bir problem yaşamadığı gibi etkinliği duyanlar, talep etmediğim halde hepsi bir işin ucundan tuttu. Drone, fotoğraf çekimleri, yerel radyo ve basından ilgi, ücretsiz bisiklet imkanı, hatta benim bisikletim de dahil birçok konuda işimizi kolaylaştırdılar. Emniyet mensuplarına tur sonunda teşekkür ederken “Böyle etkinlikleri daha çok görmek istiyoruz.” dediler. Katılım daha az olur diye beklerken 41 kere maşallahımızı alaraktan 41 kadın bisikletli turumuza katıldı.

elazığ bisikletli kadınlar

Turun başlayacağı yerde toplanmaya başladığımızda “Bu kadınlar Elazığlı mı?” dediler beklemiyorlardı. Evet Elazığlılardı. Ayrıca çevre illerden katılan arkadaşlarımız da vardı. Tur bittiğinde tek bir eleştiri aldık o da “Neden bu kadar kısaydı?” oldu. Seneye herkesin daha memnun olacağı bir rota yapacağım şüphesiz bir gerçek. Herkesin hala etkisinden kurtulamadığı günlerdir devam eden tebrikler aldığım bir etkinlik oldu.

Elazığ’a kadar ulaşan Süslü Kadınlar akımı için Sema Gür ve Pınar Pinzuti emeğinize ve güzel yüreklerinize sağlık.

Elazığ Etkinlik Videosu için tıklayın.

Basına Nasıl Yansıdı?

https://www.haberler.com/kadinlar-bisikletlerini-susleyip-pedal-cevirdi-10061710-haberi/

http://www.elazigsonhaber.com/gundem/suslu-kadinlar-bisiklet-surdu-h8467.html

http://www.elazigfirat.com/Hbr-13416-Suslu-kadinlar-pedal-cevirdi.html

Elazığ SKBT ve Bisikletli Kadınlar” üzerine 2 yorum

  1. Mehtap Hanım Merhabalar,
    Paylaşımları okudukça biz kadınlara olan güvenim artıyor. SKBT çok güzel bir organizasyon oluyor, her yıl gelişip, büyümesi ülkemizin ve dünyamızın daha yaşanabilir hale gelebilmesi için oldukça umut verici…Emeklerinize sağlık.

    Beğen

  2. Merhabalar Özge Hanım,
    Çok özür diliyorum yorumunuzu çok geç gördüğüm için. Hep beraber başaracağız bunu ben de inanıyorum. Sevgiyle kalın.

    Beğen

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s