tekirdag suslu kadinlar bisiklet turu

Tekirdağ SKBT ve Bisikletli Kadınlar

Tekirdağ Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nu bu yıl ikinci kez organize eden sevgili gönüllümüz Nilay Özbahçeliler etkinliği anlattı:

33 yaşındayım, Tekirdağ’lıyım, özel bir okulda Matematik öğretmeniyim.Bisiklet ve spor hayatımın her döneminde hep vardı.Her küçük şehirde yaşayan insan gibi ben de liseden sonra büyük şehre İstanbul’a gittim 14 yılımı geçirdim ve sonunda trafikten, kalabalıktan yorularak geçen yıl memleketime geri döndüm. Döndüğümde Tekirdağ’ın da büyümeye ve dolayısıyla kirlenmeye başladığını fark ettim ve işte burda birşeyler yapmam gerektiğini farkettim. İnsanları arabalardan uzaklaştırmam, daha çok bisikletliyi sokağa çıkarmam gerekiyordu.

nilay ozbahceliler

2 yıl önce İstanbul’da Tuğba Laçiner’le yollarımız kesişmişti ve sayesinde Süslü Kadınları duymuştum. Tekirdağ’lı kadınların buna ihtiyacı olduğunu ilgi gösterip mutlu olacaklarını düşündüm. İlk turumuzu 2016’da yaklaşık 50 kişinin katılımıyla gerçekleştirdik. 2017 de ise 100’e yakın kadınla çoğaldık.

tekirdag suslu kadinlar bisiklet turu

Geçen yıl bisiklet kiralayabilecek hiçbir yer bulamazken, bu yıl her taraf yeni bisikletçiler ve kiralamacılarla doluydu. Belediye  başkan yardımcımız geçen yıl bisiklet kullanmayı bilmeyen bir kadınken, bu yıl süslenip püslenip yanına kızını da alarak bisikletleriyle turumuza katıldı.

tekirdag bisikletli kadinlar

Bisiklet yolumuzun kısalığı sebebiyle 2 yıldır küçük turlar düzenlemiş olduk. Bu yıl kadınlar o kadar inatçı ve istekliydiler ki aynı rotayı 2. ye turlamak istediler ve yaptık.

tekirdag suslu kadinlar bisiklet turu

Umarım ilerleyen yıllarda bisiklet yolumuz daha da uzar. Belediyenin bununla ilgili projeleri olduğunu biliyorum ve bizim gibi organizasyonlar projelerin gerçekleştirilmesini hızlandıracaktır diye düşünüyorum.

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s