luleburgaz suslu kadinlar bisiklet turu

Lüleburgaz SKBT ve Bisikletli Kadınlar

Lüleburgaz’da bu yıl ilk kez Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Özlem Burgucu’nun girişimi ile yapıldı.

Ben 1980  Zonguldak doğumluyum.Turun organizasyonu başladığında bekardım 🙂 Tura  11 gün kala evlendim. 30 yıla yakın süredir Lüleburgazda yaşıyorum.Lüleburgazı seven gönüllü olarak sosyal etkinliklerde yerini alan Lüleburgazlı kadınlardanım.

luleburgaz suslu kadinlar bisiklet turu

Süslü Kadınlar Bisiklet Turunu sosyal medyadan takip ediyordum.İlk 2016 da fotoğrafçı olarak Tekirdağ SKBT aranıza katıldığımı düşünüyorum.

Fotoğraflar kadınların enerjisi gülen yüzler ulaşımın en keyifli hali ve bir fotoğrafçı olarak mükemmel görsellikBisiklet benim için çocukluk gençlik enerji ve özgürlük demek pedallar döndükçe yüze vuran rüzgar derdi kederi alır insanı umuda sürüklüyor gibi hissederim hep .
luleburgaz suslu kadinlar bisiklet turu
Lüleburgazda hikayemiz yine 2016 yılına dayanıyor. Tekirdağ etkinliğindeki fotoğraflarım sosyal medya sayesinde yayıldı ve” neden haberimiz yok” ” bizde gelirdik” ”Lüleburgazda niye yapılmıyor ” yorumlarını sık sık yazdılar söylediler ve ” neden olmasın ki ” ”süpriz ”dedik.
2017 Lüleburgazda Bisiklet Yılı ilan edildi. SKBT muhakka Lüleburgaz’da da olmalı dedik başvuru yaptım. Etkinlik sayfamız açıldı olmsuz yorumlar son güne kadar ara ara devam etsede Kadın İsterse Neler Yapar gösterdik .
luleburgaz suslu kadinlar bisiklet turu
SONUÇ MU ? 200 yakın katılım Trakyaya özgü davul zurna sesleri biribirinden güzel güler yüzlü birbirinden şık kadınlı kızanlı (trakyada kız çocuğu demek ) hepimiz Lüleburgaz’ın ana caddelerinde dolaştık.zabıta araçımızdan bisiklet yılı çıngılımız çalarken bizler eşlik ettik. düdüklerimizi çaldık. yan şeritteki araçlardan korna , müzik bizlere güzel sözler söyleyerek eşlik edenler , alkışlayanlar,şahanesinin diyenler çok fazla idi. final yerimiz bisiklet  akademisine vardığımızda TEK ŞİKAYET VARDI ” KISA SÜRDÜ NİYE DAHA GİTMEDİK ” bunu duymak bütün yorgunluklarımı aldı götürdü. Kadınlar mutlu Güler Yüzlü Çocuklar bi daha ne zaman olcak diyorlar.
luleburgaz suslu kadinlar bisiklet turu
SKBT kadınların bir araya gelebileceğini,bir araya geldiğinde neler yapabileceğini,hem mutlu hem faydalı hem anne hem çalışan hem süslü kısacası kadının herseyi bir arada yapabileceğini gösteriyor.ben arkamda 200 kadının Şehrimiz için pedal çeviriryor olmasından çok mutluyum. Lüleburgaz ve Lüleburgazlılar için çok güzel, gurur verici bir gün olduğunu hissettim mutlu oldum.

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s