kirikkale skbt bisiklet

Kırıkkale SKBT ve Bisikletli Kadınlar

Kırıkkale Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bu yıl ilk kez İlkay Çağlayan’ın gönüllü olarak “ben bu turu şehrimde yapmak istiyorum” demesi ile gerçekleşti. Kendisine çok teşekkür ederiz. Turu ve Kırıkkale’yi bize samimi sözleri ile aktardı:

Ben 1974, Isparta doğumluyum. Evli ve iki çocuk annesiyim. Yaklaşık sekiz yıldır Kırıkkale’de yaşıyorum. Bisikletle çocukluğumda tanışmış olmama rağmen ilerleyen yıllarda malum Türkiye şartları devam etme şansım olmamıştı.

ilkay caglayan

Birkaç yıl önce eşim kendisine bisiklet alıp sürmeye başladığında “ ben neden sürmüyorum “ dedim kendi kendime. Ne yalan söyleyeyim laf aramızda kıskanmadım da değil. Hemen arkasından bir bisiklette bana aldık ama yıllardır sürmeyince biraz zorlanmayla düşe kalka yeniden başladım. Maalesef Kırıkkale coğrafi ve yerleşim planı açısından bisiklet kullanmak için uygun bir şehir değil. Bu nedenle de bisiklet süren insan sayısı da oldukça az. Önce eşimle sonrasında da arkadaşlarla birlikte turlara katılmaya başladık. Bir süre sonra çocuklarımızın da bizimle bisiklet sürmeye başlamasıyla birlikte hayatımız daha da renklendi. Hafta sonlarımız daha keyifli ve mükemmel olmaya başladı. Derken bisikletle uzun yol, hayallerimizi süslemeye başladı ve biz bu yıl eşimle birlikte bu hayalimizi gerçekleştirdik. Eşim aynı zamanda da en iyi yol arkadaşım oldu. Böylece bisiklet ailemizin en sevilen ortak tutkusu haline geldi.

kirikkale bisikletli kadinlar

2016 yılında Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ nu gördüğümde çok heyecanlandım . Neden Kırıkkale’ de olmuyor diye düşünüp gönüllü oldum. Hem Kırıkkale hem bisiklet ve hem de benim için çok büyük bir adımdı. Bana her konuda destek veren bisiklet dostu arkadaşlarımla birlikte 2017 yılında Kırıkkale’de bir ilki gerçekleştirdik ve öyle güzel tepkiler aldık ki Süslü Kadınlar Bisiklet Turu her anlamda amacına ulaşmış oldu. Bir sürü kadının ilgisini ve dikkatini çektik.

Artık Kırıkkale sokaklarında bisiklet süren kadınlar görmek insanları şaşırtmayacak. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu sayesinde kendimi mükemmel bir ekibin içinde buldum ve artık Kırıkkale olarak o ekibin bir parçasıyız.

Türkiye’nin elli şehrinde güzel dostlarımız var. Daha nice gülümseten farkındalık yaratan güzel anılarız olacaktır. Bisiklet hayatımızda olduğu sürece özgürüz ve birlikte çok daha güçlüyüz. İyi ki varsınız ve iyi ki birlikteyiz SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU  birçok kadının hayatına renk katıyor.

Basına Nasıl Yansıdı?

http://www.hurriyet.com.tr/kirikkalede-suslu-kadinlar-bisiklet-turuna-y-40589501

https://www.haberler.com/kirikkale-de-suslu-kadinlar-bisiklet-turu-na-yogun-10063300-haberi/

http://www.cumhuriyet.com.tr/foto/foto_galeri/831150/1/_Suslu_Kadinlar__bisiklet_turunda.html

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s