datca bisikletli kadinlar

Datça SKBT ve Bisikletli Kadınlar

Datça Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nu gönüllü olarak organize eden sevgili Ümit Kırcalı’dan:
Ben Datça’dan Ümit Kırcalı… 13 yıldır Datça’dayım, mesleği gazetecilik olan emekli memurum, 47 yaşında bisiklet kullanmayı öğrendim, 11 yıldır bisiklet tepesinden inmiyorum.
Ümit Kırcalı
İki yıldır uzun turlara gitmeye başladım. Bisiklet benim öncelikle ulaşım aracım. Spor sonra geliyor. Datça yarımadasının muhteşem doğasında uzun yürüyüşler yapmak sporda önceliğimdi ama son zamanlarda bisikletle uzun parkurlar pedallamak ilk sıraya geçmeye başladı.
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bir sene önce dikkatimi çekti, Datça’da da yapalım diye yola çıktım ama Sema Gür ve Pınar Pinzuti’ye ulaşmakta ve başvuru yapmakta geç kalmıştık.
Datça süslü kadinlar bisiklet turu
Bu sene SKBT koordinasyon ekibi ile düzenleyerek ilk turumuzu yaptık. Tek başıma izinleri aldım, bisiklet dersi verdiğim arkadaşımın yardımları ile afişleri astım, müzik işini belediyenin yardımıyla kotardım.
Turdan 2 ay kadar önce buradaki kadın arkadaşlarıma bisiklet kullanma dersleri vermeye başladım. 5 kadını süslüler turuna yetiştirdim, eğitime devam ediyorum. Tura yaklaşık 35 kadın katıldı, sonrasında ki eğlencemiz müthiş oldu. 1.5 saat planlamıştık ama 2 saatten fazla sürdü eğlence ve katılım oldukça çoktu.
datca bisikletli kadinlar
Datça bu sene bu turun ne olduğunu, nasıl olduğunu öğrendi, eminim seneye daha fazla katılım olacaktır. Bir iki olumsuz görüş dışında eleştiren olmadı, tersine çok övgü aldık… Hatta bir sene çok uzun süre ayda bir yapalım diyen çok kadın oldu… Kısaca burada herkes çok mutlu oldu.

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s