Çorum SKBT ve Bisikletli Kadınlar

Çorum Süslü Kadınlar Bisiklet Turu ilk kez geçtiğimiz yıl, 2016’da yapıldı. Bu yıl coşkulu ve güzel geçen etkinliği, Çorum SKBt sorumluları Gülhan Keleş ve Gizem Çataroğlu anlatıyor:

Gülhan Keleş

Ben 1975 yılında Çorum’da doğdum. 17 yıllık avukatlık hayatımın  son 2 yılında hayatıma giren bisiklet ile “avukat” kimliğimin yanında ” bisikletli kadın” ve ” süslü kadın” olarak anılırken, girdiğim ortamlarda ” merhaba” dan hemen sonra ” bisikletim” ve ” süslü kadınlar bisiklet turu” na ilişkin sorularla karşılaşır oldum.
corum bisikletli kadinlar
Çorum’da bu yıl 2.sini Gizem Çataroğlu ile birlikte organize ettiğimiz tur yıl boyu da merak konusu. Zira henüz hiç bisiklet kullanmayı bilmeyen kadınlar;  tura katılabilmek için bahar aylarından itibaren çalışmaya başlıyorlar. Tur herkese bisikletli kadınların yollarda olabileceğini gösterirken, onlara da ” cesaret”, “güç” ve ” hedef” oluyor.
corum bisikletli kadinlar
Bisiklet kullandığımı, işe her gün bisikletle gidip geldiğimi sosyal medya aracılığı ile çevreme duyurarak, yollarda gördüklerimle bu konuda sohbetler ederek, onları teşvik etmeye çalışıyorum. Birçok kadın ve erkekten “idolümsün” sözlerini duymak müthiş birşey!

Melek Gizem Çataroğlu

Ben Melek Gizem Çataroğlu. Üç yıldır aktif bisiklet kullanıcısıyım. Çocukluğumu sokakta bisiklet sürerek geçirebilen şanslı insanlardan birisiyim. Bisikletin nasıl güzel bir dost olduğunu küçük yaşta öğrendim. Üç yıldır ise her yere bisikletimle gidiyorum, bir çok güzel anımın baş kahramanı bisikletim oldu.
corum bisikletli kadinlar

Turu 2016’da Çorum’da yapmaya gönüllü olduğum zaman ne kadar güzel bir ailenin parçası olduğumdan haberim yoktu. Bir yıl içinde Çorum kadınlarının bisiklete olan yatkınlığının artışını izleyebildim. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl tur bitiminde de “aslında bisiklete binmek kolaymış, ben işe bisikletle gidip gelebilirim” yorumunu yapan kadınlar oldu. Bu turun Çorumda amacına ulaştığının kanıtıdır. Bu, turun ne kadar güzel bir düşünce olduğunun, ne güzel şeylere vesile olabileceğinin bir kanıtıdır.

corum bisikletli kadinlar

Ben bisikletle tanıştığımdan beri hayatım olumlu yönde çok değişti. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, kadınlara çok güzel anılar, çok güzel bir dost hediye ediyor. Böylesine güzel bir organizasyonda yer aldığım için çok mutluyum.

Çorum SKBT 2017 fotoğrafları facebook etkinlik sayfasında.
Etkinlik Basına Nasıl Yansıdı?

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s