TEDx | Egzoz Kokusuna Karşı Parfüm Kokusu

TEDxBursa’da Sema Gür, bisiklete binmeyi geç öğrenmesini,Süslü Kadınlar Bisiklet Turunu ve hayatına bisikletin girmesiyle nelerin değiştiğini anlattı.

Sema Gür: “Konuşsam ne soylerim ki?

22 yıllık tarih öğretmeniyim. Yıllar önce okulumdaki yabancı öğretmenlerin derslerinde “Ted Talks” izlettiğini duymuştum öğrencilerimden. Ne olduğunu hiç duymamıştım. Farkındalık yaratan insanların 20 dakikalık  konuşmaları olduğunu öğrenmiştim. Merak edip izlemeye başlamıştım ve derslerimde konularımla ilgili farkındalık yaratan konuşmaları ben de izletmeye başlamıştım. Derslerimde izletirken “Acaba ben de burada konuşabilir miyim? Konuşsam ne söylerim ki?…” demiştim yıllar önce. 

Süslü Kadınlar’ın Hikayesi TEDx’de

Sonra bir gün Ramiz Ceyhan aradı, Bursa Tedx ‘in organizatörü olduğunu söyledi. İnanmadım önce. Şaka yapıldığını düşündüm ama çok ciddiydi. Hayatımın en heyecanlı teklifini yaptı. Tedx Bursa‘da konuşmacı olmamı istedi. Sahneye çıkana kadar inanamadığım bir rüyaydı. Muhteşem bir konuşma deneyimiydi. Ben muhteşem miydim? Tabii ki hayır, “beklediğim performans bu değildi” dedim kendi kendime… Sahneye bisikletle çıkarken “kesin devrileceğim seyircilerin üzerine” dedim, devrilmedim ama heyecandan bayılabilirdim. O heyecanım avantaja  dönüşmüş sanırım. İzleyenler heyecanımın onlara geçtiğini söylediler geri döndüklerinde. Babamdan bahsederken ağlamak üzere olduğum sesime yansımış ve ağlayanlar olmuş. Bisiklete tekrar başlamaya karar verenler olmuş. Hayatını gözden geçirmeye karar verenler olmuş…
Heyecanlı Tedx konuşmamda hayatını değiştirmeye karar vermiş bir kadın vardı…İyi ki…

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s