Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2015

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2008 yılından bu yana, sürdürülebilirlik kavramının daha iyi anlaşılması, birbiriyle etkileşim içinde olan sistemik sorunların daha iyi algılanması ve ilham veren çözümlerin paylaşılması amacıyla düzenleniyor.

SYFF 2011 Afiş

Festivali gerçekleştiren Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi, bireylerin “kelebek etkisi yaratacak” projeleri kolektif olarak hayata geçirmesi amacıyla doğdu. Çeşitliliğe değer veren açık ve esnek yapısıyla tamamen sivil bir oluşum olan Kolektif, film festivali gibi sürdürülebilir yaşam konusuyla ilgili farkındalık arttırıcı çalışmalar yapıyor.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu hareketi  olarak biz de bu yıl film festivalinin destekçilerinden ve organizatörlerinden  biri olmaktan memnuniyet duyuyoruz.

SYFF izleyicisini harekete geçmeye davet eden filmlerle dolu bir program sunuyor. Seçkisindeki filmlerle su, ulaşım, iklim, enerji, moda, tarım vb konularda karşılaştığımız sorunların aslında birer semptom olduğunu gösterirken bizleri hepsinin kökenindeki gerçek sorunları anlamaya davet ediyor ve tüm bu sorunların birbiriyle ilişkisini anlamamızı kolaylaştırıyor.

Belgesellerin ardından sahne alan konuşmacılar, müzik ve performans grupları festival programını zenginleştiriyor.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun yaratıcısı Sema Gür 22 Kasım’da İzmirde konuşma yapacak, Pınar Pinzuti ise 21 Kasım’da İzmir’de festivalde bisiklet aktivizmini anlatacak.

sürdürülebilir yaşam bikes vs cars

Sürdürülebilir bir yaşam ancak çeşitlilik ile mümkün olabilir.

Bu yüzden toplumun her kesiminden bireyin katılımı önem taşıyor. SYFF, çiftçileri, iş sahiplerini, şirket çalışanlarını, öğrencileri ve öğretmenleri, çocuğunun gelecekte yaşayacağı dünyadan endişeli ebeveynleri, akademisyenleri ve aktivistleri bu belgeselleri birlikte izlemeye davet ediyor.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali facebook sayfasını beğenin. İller için açılmış etkinlik sayfalarını ve festival programlarını görüntüleyin.

Tüm gösterimler ücretsizdir!

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali bu yıl 20 il/içede 20 – 21 – 22 Kasım tarihlerinde  eş zamanlı olarak gerçekleşecek. Festivalin gerçekleşeceği il ve ilçeler (şehir isimlerinin üstüne tıklarsanız facebook etkinlik sayfalarına ulaşabilirsiniz: Adana, Ankara, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bayındır (İzmir), Bodrum (Muğla), Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Eskişehir, Fethiye (Muğla), Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin, Trabzon ve Urla (İzmir).

Süslü Kadınlar, festival filmlerini kaçırmayın ve herşeyden önemlisi festivale bisikletle gidin. Değişim başlıyor!

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s