Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri listesindeyiz

MOVE Week (1-30 Eylül Hareketlilik Haftası) 2015 kapsamında Avrupa’nın bir çok ülkesinden  ‘Move Agents’ (hareketlilik haftası temsilcileri) fiziksel aktivitelerin yaygınlaşması amacıyla 43 ülkede 1880 şehirde fiziksel aktivite ve sporun insanlar üzerindeki olumlu etkisin tanıtma amaçlı etkinlikler etkinlik organize ediliyor.

Tek ve net bir mesaj var: Herkes spor yapabilir.

fancy women cycling tour now we move week

Fiziksel aktivite yapmaktaki tek amaç dünya rekoru kırmak değildir. Bu etkinlikler ve tanıtım faaliyetleri ile vurgulanmak istenen günlük hayata fiziksel egsersizlerin adapta edilmesidir. Bu adaptasyon süreci vakit alır ve çevremizdeki şartlar ve insanlar ile yakından bağlantılıdır; hareketsiz ortamlarda yaşayan kişilerin oturdukları yerlerden kalkmaları için itici bir güce ihtiyaç vardır.

Hareketlilik haftası temsilcileri az hareket eden şehir insanı için ilham verici, basit, eğlenceli ve yaratıcı etkinlikler düzenliyorlar.Farklı paydaşlar tarafından tanıtım faaliyetleri ile okullarda, mahallelerde, belediyelerde ve iş yerlerinde güçlü bir etki oluşturma ve somutlaşan projeleri amaçlanıyor.

İzmir’de 20 Eylül’de yapılacak olan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, bu yılın en renkli etkinliği olacak. İstanbul’da da Süslü ve Şen Kahkahalı Kadınlar Bisiklet Turu var. Antalya’da Süslü Kadınlar saat 18.30’da Atatürk Parkı‘nda buluşacaklar. Marmaris ve Muğla’da da etkinlik yapılacak.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Etkinlik Linki için tıklayın.

Hareket Haftası etkinlikleri listesi için tıklayın.

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s